1.6 MPI 75 PS · DE 03/97–09/00
1.598 cc · Βενζίνη · 135 Nm
- Χειροκίνητο 5 σχέσεων
Αγγελίες Skoda Octavia με τιμές και φωτογραφίες σε όλη την Ελλάδα




Η ισχύς και η διαθεσιμότητα εξαρτώνται από το έτος έκδοσης και την αγορά.
1.598 cc · Βενζίνη · 135 Nm
1.595 cc · Βενζίνη · 145 Nm
1.595 cc · Βενζίνη · 145 Nm
1.781 cc · Βενζίνη · 173 Nm
1.781 cc · Βενζίνη · 210 Nm
1.781 cc · Βενζίνη · 210 Nm
1.896 cc · Πετρέλαιο · 210 Nm
1.896 cc · Πετρέλαιο · 235 Nm
1.984 cc · Βενζίνη · 170 Nm
1.390 cc · Βενζίνη · 126 Nm
1.595 cc · Βενζίνη · 148 Nm
1.896 cc · Πετρέλαιο · 240 Nm
1.781 cc · Βενζίνη · 210 Nm
Για 1.8 T4x4, η πραγματική ταυτότητα της μετάδοσης και η δομική κατάσταση προηγούνται.
Η επιλογή χρειάζεται ανεξάρτητο τεχνικό έλεγχο του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και επιβεβαιωμένο ιστορικό συντήρησης.
Ο ADAC αναφέρει διάβρωση ιδιαίτερα στην πίσω πόρτα και στα εμπρός φτερά. Απαιτείται έλεγχος έκτασης και δομικών σημείων, όχι μόνο της ορατής βαφής.
Ο οδηγός μεταχειρισμένου ADAC αναφέρει φθορά συμπλέκτη και βλάβες φωτισμού ως γνωστά σημεία ελέγχου της πρώτης οικογένειας.
Φωτογραφία: Calreyn88 · CC BY-SA 4.0 · Προσαρμογή προβολής
Η ισχύς και η διαθεσιμότητα εξαρτώνται από το έτος έκδοσης και την αγορά.
1.390 cc · Βενζίνη · 126 Nm
1.595 cc · Βενζίνη · 148 Nm
1.595 cc · Βενζίνη · 148 Nm
1.598 cc · Βενζίνη · 155 Nm
1.984 cc · Βενζίνη · 200 Nm
1.798 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.896 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.896 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 320 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 320 Nm
1.197 cc · Βενζίνη · 175 Nm
1.197 cc · Βενζίνη · 175 Nm
1.390 cc · Βενζίνη · 200 Nm
1.390 cc · Βενζίνη · 200 Nm
1.798 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 320 Nm
1.595 cc · Βενζίνη / LPG · 144 Nm
Ταυτοποιήστε κινητήρα και κιβώτιο πριν συγκρίνετε γενικές ονομασίες 1.6 ή 2.0 TDI.
Η επιλογή χρειάζεται ανεξάρτητο τεχνικό έλεγχο του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και επιβεβαιωμένο ιστορικό συντήρησης.
Φωτογραφία: Stahlkocher · CC BY-SA 3.0 · Προσαρμογή προβολής
Η ισχύς και η διαθεσιμότητα εξαρτώνται από το έτος έκδοσης και την αγορά.
1.197 cc · Βενζίνη · 160 Nm
1.197 cc · Βενζίνη · 175 Nm
1.197 cc · Βενζίνη · 175 Nm
1.395 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.395 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.798 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.798 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.798 cc · Βενζίνη · 280 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 320 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 320 Nm
999 cc · Βενζίνη · 200 Nm
1.498 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.498 cc · Βενζίνη · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.598 cc · Πετρέλαιο · 250 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 340 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 340 Nm
1.395 cc · Βενζίνη / CNG · 200 Nm
Επιλέξτε συγκεκριμένη έκδοση με πλήρες ιστορικό, ιδίως στις 4x4 και στα DSG.
Η επιλογή χρειάζεται ανεξάρτητο τεχνικό έλεγχο του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και επιβεβαιωμένο ιστορικό συντήρησης.
Φωτογραφία: Charles01 · CC BY-SA 3.0 · Προσαρμογή προβολής
Η ισχύς και η διαθεσιμότητα εξαρτώνται από το έτος έκδοσης και την αγορά.
999 cc · Βενζίνη · 200 Nm
1.498 cc · Βενζίνη · 250 Nm
999 cc · Ήπια υβριδικό βενζίνης
1.498 cc · Ήπια υβριδικό βενζίνης
1.395 cc · Plug-in υβριδικό βενζίνης
1.968 cc · Πετρέλαιο · 360 Nm
1.984 cc · Βενζίνη · 320 Nm
1.498 cc · Βενζίνη · 220 Nm
1.498 cc · Ήπια υβριδικό βενζίνης
1.498 cc · Ήπια υβριδικό βενζίνης
1.984 cc · Βενζίνη · 320 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 300 Nm
1.968 cc · Πετρέλαιο · 360 Nm
1.498 cc · Βενζίνη / CNG · 200 Nm
1.498 cc · Πλήρως υβριδικό βενζίνης
1.498 cc · Πλήρως υβριδικό βενζίνης
1.984 cc · Βενζίνη · 370 Nm
Ξεχωρίστε βενζίνη/diesel, mHEV, iV και νέα HEV πριν αξιολογήσετε χρήση και εξοπλισμό.
Η επιλογή χρειάζεται ανεξάρτητο τεχνικό έλεγχο του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και επιβεβαιωμένο ιστορικό συντήρησης.
Φωτογραφία: Vauxford · CC BY-SA 4.0 · Προσαρμογή προβολής
Η σύγχρονη σειρά άρχισε το 1996, ακολούθησαν 1Z το 2004, 5E το 2012 και NX το 2019. Τα facelift, Combi, Scout, RS και Tour παραμένουν μέσα στις αντίστοιχες οικογένειες. Ο ιστορικός προκάτοχος 1959–1971 εξηγεί το όνομα, χωρίς να αλλάζει τη σύγχρονη αρίθμηση.
Σε εισαγόμενο μεταχειρισμένο ελέγξτε χώρα αρχικής διάθεσης, κινητήρα, εξοπλισμό και ιστορικό με βάση τον αριθμό πλαισίου.
Η Škoda διακρίνει τέσσερις σύγχρονες γενιές από το 1996. Το παλαιότερο μοντέλο 1959–1971 είναι ιστορικός προκάτοχος με το ίδιο όνομα και διαφορετική τεχνική ταυτότητα.
Ναι. Η 1U προσφερόταν ως 1.8 T4x4 με 1.781 κ.εκ., 150 PS και χειροκίνητο πέντε σχέσεων. Διαφέρει από την προσθιοκίνητη 1.8 T και την RS 180 PS. Ελέγξτε VIN, άδεια και τη μετάδοση του συγκεκριμένου αυτοκινήτου.
Όχι. Το Tour είναι συνέχιση της πρώτης σύγχρονης οικογένειας και το Combi είναι αμάξωμα station wagon. Το Scout είναι υπερυψωμένη παράγωγη έκδοση. Δεν δημιουργούνται νέες γενιές από αυτές τις ονομασίες.
Όχι. Η HEV είναι πλήρως υβριδική χωρίς πρίζα, η iV είναι plug-in και η mHEV ήπια υβριδική. Η HEV ανακοινώθηκε στις 05/10/2026 με παραγγελίες από Οκτώβριο και προγραμματισμένες πρώτες παραδόσεις τον Δεκέμβριο 2026.
Θα λάβεις ένα email για να επιβεβαιώσεις. Διακόπτεις όποτε θέλεις με ένα κλικ.
Επιλέξτε σειρά εμφάνισης
Αγγελίες και αναζητήσεις
Διαχειριστείτε τις αγαπημένες σας αγγελίες
Διαχειριστείτε τις αποθηκευμένες αναζητήσεις σας
σε αποκλειστικές δυνατότητες
Δωρεάν εγγραφή • Χωρίς δεσμεύσεις